SaazAle.cz je naše nová edice piv vytvořená ve spolupráci s CHMELAŘSKÝM INSTITUTEM v Žatci. Speciální dík patří Ing. Vladimíru Nesvadbovy, Ph.D. a celému jeho oddělení Šlechtění chmele a všem suprovým ochotným lidem, kterým není lhostejný osud českého chmele a chmelařství. Tato piva vznikají čistě z jejich novošlechtěných odrůd a dokážou Vám, že krásně ovocité a voňavé chmely nemusí být jen z USA nebo Austrálie. Česká republika, jakožto chmelařská velmoc, tak nebude mít jen úžasné chmely pro ležáky, ale zařadí se ke státům, co dovedou nabídnout nejrůznější voňavé, ovocité, citrusové, dřevité, ale i jiné chmelové odrůdy.

IPA_15 je prvním pivem z této série a jedná se o variaci na naší tradiční oblíbenou IPU 15, ale Americký Cascade a Citra nahradili zatím jen číslem označené české chmely 5193, 4932, 4915. Tyto chmely byli použity nejen na studené chmelení, ale i do chmelovaru a vznikla pořádná česká Amerika. Malou nevýhodou je, že jsme tak zpracovali veškerý dostupný chmel z těchto odrůd, takže toto pivo minimálně rok nepůjde zopakovat.

Ve vůni i v chuti se objevuje úchvatná kombinace sladkého ovoce (broskev, mango) květin a lesních tónu. Chuť se postupně proměňuje a vytrvává dlouho po napití. Neváhejte a užívejte, tohoto piva jen a pouze jeden 20hl tank a víc ho ani být už nemůže.